Podzimní OPŽ 11-ti letí a mladší, Vyškov

13.11.2011 14:22

V sobotu 12. listopadu zamířila devítičlenná skupina plavců TJ Šumperk do Vyškova na krajský pohár jedenáctiletého, desetiletého a mladšího žactva, sdružený pro Olomoucký a Zlínský kraj. V čele výpravy stál nestor šumperského plavání Jiří Šváb, který přijel osobně „dohlédnout“ na své nejmladší svěřence. Kromě boje o titul krajského přeborníka byl tento závod zároveň kvalifikací na zimní pohár ČR pro ročníky 2000 a 2001.

Výbornou formu opět potvrdila Leona Lysáková ziskem pěti zlatých a jedné stříbrné medaile. Navíc se vyšplhala do čela letošních republikových statistik desetiletých žákyň na 200 metrů volný způsob, 100 metrů znak a 200 metrů polohový závod.

Dalšími závodníky s jistotou postupu na zimní pohár se stali třikrát stříbrný Štěpán Hofmann a Honza Baslar, bronzový na 50 metrů volný způsob. Tomáš Halama a Patrik Minář si musí ještě počkat, jestli jejich zaplavané časy budou na postup stačit.

Výborný výkon předvedli také devítiletý Karel Vlk a osmiletý Marek Halama, kteří se dokázali medailově prosadit v kategorii desetiletých žáků. Kája doplaval třikrát na třetí pozici a Marek parádně „létal“ na motýlkových tratích, dohmátl třetí na padesátce a stovku dokonce vyhrál.
 
Benjamínci Josef Seidenglanz a Petra Štěpánková nasávali atmosféru mistrovské soutěže, oběma se podařilo prosadit do první desítky závodního pole na stometrové znakové trati. Celkově si šumperská výprava odvezla patnáct cenných kovů a tři jisté nominace na zimní pohár ČR.

 

Podrobné výsledky našich plavců z Podzimních OPŽ 11-ti letých a mladších ve Vyškově

Fotky z Podzimních OPŽ 11-ti letých a mladších ve Vyškově

—————

Zpět