4.6.2012 - Šumperáci vyplavali na krajských pohárech 24 titulů

04.06.2012 08:54

Šumperáci vyplavali na krajských pohárech 24 titulů a celkově 46 umístění na stupních vítězů. O nejúspěšnější výsledkovou bilanci šumperského plaveckého oddílu za poslední roky se postarali svěřenci trenérů Jiřího Švába a Lucie Šímové na krajských pohárech, které jsou zároveň kvalifikací na mistrovství České republiky. Mladší žactvo soutěžilo ve Zlíně, starší o týden později v Prostějově.

V kategorii desetiletých a mladších plavců se ziskem čtyř zlatých a dvou stříbrných medailí výborně předvedl Karel Vlk. Teprve devítiletý Marek Halama potrápil o rok starší závodníky a odvezl si po jedné stříbrné a bronzové medaili. Josef Seidenglanz se třikrát prosadil do první desítky.


Mezi jedenáctiletými si suverénně vedla Leona Lysáková, která nenašla ve Zlíně přemožitelku a šestkrát s velkým náskokem dohmátla na první pozici. Viktor Šedivý a Petra Štěpánková získali několik pěkných umístění v první polovině výsledkové listiny.

Starší žactvo závodilo v Prostějově. V kategorii dvanáctiletých si ze šestice šumperských plavců odnesl cenný kov stříbrný Štěpán Hoffman a dvakrát bronzový Jan Baslar. Tomáš Halama a Patrik Minář se v početné konkurenci několikrát proplavali mezi deset nejlepších, Matěj Kaňa a Daniel Talafa teprve sbírají závodní zkušenosti. Třináctiletý Přemysl Pospíšil předvedl velký výkonnostní skok a vybojoval sedm medailí (3 zlaté, 3 stříbrné,1 bronzovou), Lýdie Müllerová ve stejné věkové kategorii závodí krátce a výrazněji se zatím neprosadila.

Mezi čtrnáctiletými plavci si většinu medailí rozdělili Michal Müller (4 zlaté a 4 tříbrné) a jeho oddílový rival Jaromír Laštovička (2 zlaté, 3 stříbrné, 2 bronzové). Tradičně největší opora Michaela Šímová stačila vyplavat „pouze“ pět prvních míst, pak musela z důvodu svalového zranění ze závodů odstoupit. Medailová žeň byla dovršena ziskem stříbrné a bronzové medaile ze závodů štafet.

 

 

 

Podrobné výsledky našich plavců ze Zlína

Fotky ze Zlína

Podrobné výsledky našich plavců z Prostějova

Fotky z Prostějova

 

—————

Zpět