Šumperští plavci zvládli dvě Velké ceny za jeden den

28.10.2012 18:05

Další dva závody v sobotu 20. října absolvovali plavci TJ Šumperk, jedna výprava zamířila do východočeského Vysokého Mýta, druhá, složená ze starších plavců, vyrazila jižním směrem do Prostějova. Závody v obou městech byly velmi kvalitně obsazené, dokonce s účastí plaveckých klubů ze zahraniční, konkrétně z Polska a Slovenska. Prosadit se na medailové pozice nebylo snadné, přesto se to šumperským plavcům několikrát podařilo.

Na Velké ceně Vysokého Mýta se prezentovalo devatenáct oddílů, Šumperk zastupovalo sedm plavců, dva z nich vylovili z bazénu sedm medailí. Marek Halama si na padesátimetrové motýlkové trati „doletěl“ pro zlato, k tomu přidal na stejné distanci dvě stříbra z volného způsobu a znaku. Karel Vlk vybojoval jedno stříbro, třikrát bronz, dvakrát se umístil na čtvrtém místě. Další šumperští plavci - Petra Štěpánková, Jan Baslar, Tomáš Halama, Patrik Minář, Josef Seidenglanz se v součtu desetkrát prosadili do první desítky výsledkové listiny.


Na jubilejní desátou Velkou cenu Prostějova dorazilo devětadvacet oddílů, bazén „praskal ve švech“, ale celý závod byl organizačně zvládnut na jedničku, dokonce byl prostřednictvím internetu vysílán přímým přenosem. Šestnáctkrát byl překonán rekord mítinku, s konkurencí plavců z Ostravy, Brna, Zlína, Bratislavy a dalších „velkoklubů“ se pětice šumperských reprezentantů statečně poprala, důkazem toho je zisk šesti medailí. Jednu stříbrnou a dvě bronzové vybojoval Michal Müller, který se v poslední době specializuje na prsa, přesto většího úspěchu dosáhl na znak. Michaela Šímová odjížděla ověšena třemi bronzovými medailemi, tři sedmá místa vyplaval Jaromír Laštuvička. Pro Přemysla Pospíšila a Leonu Lysákovou bylo maximem shodně šesté místo, avšak oba, v kategoriích složených ze dvou ročníků, závodili proti o rok starším plavcům.

 

 

Podrobné výsledky našich plavců z Vysokého Mýta

Fotky z Vysokého Mýta

 

Podrobné výsledky našich plavců z Prostějova

Fotky z Prostějova

—————

Zpět