Šumperští plavci + krajský přebor = 36 medailí

06.06.2013 14:28

Šumperský plavecký oddíl vychovává další mladé plavce, kteří patří k nejlepším v kraji. Dokazuje to počet nastřádaných cenných kovů z krajských přeborů, které jsou navíc sdružené pro Olomoucký a Zlínský kraj. Pouze z těchto závodů se mohou plavci nominovat na mistrovství republiky, resp. letní poháry.
 

Přebor pro jedenáctileté a mladší se konal ve Zlíně, kde byl z šumperského týmu nejúspěšnější Marek Halama se ziskem pěti zlatých a jedné stříbrné medaile. Karel Vlk si doplaval pro dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili, Josef Seidenglanz přidal po dvou stříbrných a bronzových „plackách“. Děvčata se na stupně vítězů (zatím) neprobojovala, nejblíže tomu byla Nikola Cekrová a Veronika Minářová.
 

Dvanáctiletí až čtrnáctiletí plavci se sešli v Prostějově. Zde se ve výborné formě předvedl Přemek Pospíšil, který šestkrát zvítězil, třikrát doplaval na druhé pozici, z devíti individuálních startů si vytvořil sedm osobních rekordů! Obzvláště velkou radost mu udělal výkon na sto metrů volný způsob - poprvé zaplavaný pod jednu minutu, ale ještě kvalitnější byl čas na 200 metrů motýlek, který ho vynesl na čtvrté místo mezi čtrnáctiletými plavci v českých tabulkách. Osm medailí vyplavala Leona Lysáková, z toho čtyři zlaté a stejný počet stříbrných. Leona momentálně vévodí v národních tabulkách na 100 a 200 metrů znak mezi dvanáctiletými závodnicemi. Další medaile do sbírky v Prostějově přidali Jan Baslar(1x stříbro, 2x bronz) a Patrik Minář(1x stříbro, 1x bronz).

 

 

Podrobné výsledky našich plavců z Jarní OPŽ 11ti letí a mladší

Podrobné výsledky našich plavců z Jarní OPŽ 12-14ti letí

 

Fotky z Jarní OPŽ 11ti letí a mladší

Fotky z Jarní OPŽ 12-14ti letí

 

—————

Zpět