Plavkyně Lysáková má zlatý double

01.07.2013 21:16

Dva týdny po zisku titulu mistryně republiky dosáhla šumperská plavkyně Leona Lysáková na vítězství  i na Letní olympiádě mládeže.

Dva šumperští plavci, Přemysl Pospíšil a Leona Lysáková, dostali pozvánku k reprezentaci Olomouckého kraje na Hrách VI. letní olympiády dětí a mládeže, které se konaly uplynulý týden ve Zlínském kraji. Plavecké soutěže probíhaly od pondělí do středy v bouřlivé atmosféře na dlouhém bazénu ve Zlíně ve třech věkových kategoriích. Plavci absolvovali náročný program - z dopoledních rozplaveb se kvalifikovalo osm nejlepších závodníků v každé kategorii  do odpoledního finále. Přemek se dostal třikrát do finále, nejlepšího úspěchu dosáhl na 200 metrů motýlek, když doplaval na bodovaném pátém místě a přispěl tak do celkového hodnocení krajů.

Ještě více se dařilo Leoně, čerstvá mistryně republiky plavala v pěti disciplínách, ve všech se prosadila do finále a vybojovala tři umístění na stupních vítězů. Leona se zaměřuje na střední tratě, proto byla stříbrná medaile na 50 metrů volný způsob nečekaná, dokonce pouhé 4 setiny od prvního místa. Nejvyšší ambice měla dvanáctiletá šumperská plavkyně v závodě 200 metrů znak, ale bylo z toho opět  "pouze" stříbro.  Vůli po vítězství Leona prokázala ve svém posledním startu v závodě na 100 metrů motýlek, když vypálila  favoritkám rybník(bazén) a dohmátla pro zlato. Slavnostní korunovace proběhla na  medailovém ceremoniálu v Uherském Hradišti.

—————

Zpět